O MNE

Moje meno je Andrea Czaniková a rada by som vám odovzdala svoju osobnú skúsenosť so zelenými potravinami Green Ways.

ANDREA CZANIKOVÁ

ANDREA CZANIKOVÁ
ANDREA CZANIKOVÁ

ZÁPAL MECHÚRA A AKÚTNA BORELIÓZA

Prvýkrát som sa s nimi stretla v roku 2004. Po štyroch rokoch trápenia sa s neustále sa vracajúcim zápalom mechúra, som dostala odporúčanie ku detskej nefrologičke v Bratislave. 

Táto pani lekárka mi vysvetlila, že ak budem jesť Jačmeň a Chlorellu GW, moja imunita porazí všetky baktérie e-coly a ja budem zdravá. Konečne to bola potešujúca správa, vzhľadom na všetkých tých lekárov, ktorí mi tvrdili, že môj zápal mechúra je už chronický a ja si mám zvyknúť na to, že budem pojedať antibiotiká stále. Za posledné 4 roky som na ne bola každý druhý mesiac odkázaná.

Tak som teda začala jesť zelené potraviny Green Ways, v dávke, ktorá bola odporúčaná na obale produktu. Po pol roku sa mi ešte raz zopakoval zápal mechúra, ale po ďalšom polroku ako by uťalo a do dnešného dňa ma zápal mechúra obchádza. To bolo moje prvé stretnutie so zelenými potravinami GW.

Vzhľadom k tomu, že som nemala dopodrobna vysvetlené ako zelený jačmeň a chlorella pyrenoidosa fungujú, som ich po vyliečení mechúra na čas odložila. Myslela som si totiž, že keď je imunita posilnená a mechúr zdravý, tak už nie je čo riešiť. V tej dobe mi zelené potraviny vchádzali a vychádzali do a zo života striedavo a vôbec nie pravidelne. Ale vždy iba na určitý čas v roku. Toto moje konanie pochádzalo z nedostatočných informácií, čo vlastne tie zelené potraviny dokážu.

Moje druhé stretnutie so zelenými potravinami nastalo v roku 2014, v januári. V tejto dobe ma trápila akútna borelióza a ja som opäť dostala ponuku na liečbu silnými antibiotikami na 40 dní, bez nejakej záruky vyliečenia. Vtedy som si spomenula, že existujú zelené potraviny a kedysi mi veľmi pomohli. Nakontaktovala som sa na ľudí priamo v Green Ways a nechala som si vysvetliť úplne všetko.
Začala som jesť veľmi veľké množstvá jačmeňa a chlorelly. 6 kopcovitých čajových lyžíc jačmeňa za deň a 60 chloriell za deň. Dávkovanie mi bolo odporučené poradcom GW, na základe skúseností. Po pol roku sa na moje prekvapenie dostavili viaceré výsledky.

Takže neboli to iba zápaly kĺbov spôsobené boreliózou čo odišli. Celé roky som trpela alergickou nádchou, vlastne od mojich troch rokov a po tejto polročnej zvýšenej dávke zeleného som „prekýchala“ z bežného trojmesačného obdobia iba tri týždne. Taktiež ma trápili vaginálne mykózy vďaka tomu množstvu antibiotík čo som pojedla pri zápale mechúra, a tu som videla odchod mykózy behom jedného mesiaca. Od detstva ma trápili i migrény. A to migrény, ktoré trvali tri dni a boli i s aurou a tŕpnutím ruky. Zrazu som si uvedomila, že prešli mesiace a ja som žiadnu migrénu nemala. A i dnes, keď sa cítim plná síl a zdravá sú Jačmeň a Chlorella GW súčasťou môjho jedálnička v hojnom množstve. Ak by si niekto kládol otázku prečo, tak jednoducho preto, že sú kvalitnou stravou pre môj každý deň plný aktivít. Za tie roky ma presvedčili, že telo vie byť plné energie a vitality, ak má správne palivo.

Ako ovplyvnili zelené potraviny Green Ways zdravie mojej už dnes 15 ročnej dcéry Júlie.

JÚLIA CZANIKOVÁ

JÚLIA CZANIKOVÁ

ZLATÝ STAFYLOKOK, ATOPICKÝ EKZÉM, ASTMA, ZÁPAL NOSOHLTANU

Júlia sa narodila 28.5.2005, ako zdravé dieťa. Toto zdravie jej vydržalo od ránka 9 hodín do večera toho istého dňa. Večer, 28.5.2005 dcéra začala byť zahlienená a nemohla dýchať nosom. Bolo nám oznámené, že má ZLATÉHO STAFYLOKOKA, bacil, ktorý je v ich pôrodnici rezistentný i keď všetko dezinfikujú. Takže tu to všetko začalo.
Šesť dlhých mesiacov sme sa trápili s permanentnou nádchou a upchatým noštekom. Ako jednotýždňové bábätko dostala prvýkrát antibiotiká na ZLATÉHO STAFYLOKOKA, ktoré samozrejme vôbec nezabrali. Materské mlieko pila 4 mesiace, potom sme boli nútení prejsť na Nutrilon, keďže mliečka bolo málo. Dcérine stravovanie bolo komplikované. Veľmi ťažko prijímala nové potraviny (prvé príkrmy).
V 2 rokoch sa nám stav s dýchaním natoľko zhoršil, že sme absolvovali potné testy na cystickú fybrózu. Tú našťastie vylúčili, ale stanovili diagnózu ASTMA. Dostala lieky: Ventolin, Erius, Montelukas. Po týždni ich užívania mala hnačky a nevideli sme žiadne zlepšenie. Tak sme vysadili Erius a Ventolin. Ostala iba na lieku Montelukas.
V tomto období nastali i prvé prejavy ATOPICKÉHO EKZÉMU. Nebol to našťastie žiadny extrém, „iba“ záhyby rúk a očné viečka. Čiastočne to mizlo a opäť sa objavovalo. Okolo 2,5 roka som sa rozhodla u nej pre Chlorellu Green Ways. Vzhľadom ku slabým znalostiam a bez poradcu ich jedla len 2-3 kusy za deň.

Jej zdravotný stav sa nijako nezhoršoval. Stále bola rovnako zahlienená, kašlala a opakovali sa u nej ZÁPALY NOSOHLTANU. Zlatý stafylokok bol stále prítomný. Antibiotiká nijako neúčinkovali, takže sme si ich už od lekárky ani nebrali. Posledné antibiotiká využívala ako štvorročná. V tomto období podstúpila i vybratie nosnej mandle. Čo som ja veľmi ťažko niesla. Ale ku podivu jej to zlepšilo zdravotný stav a prestali sa opakovať ZÁPALY NOSOHLTANU. V týchto rokoch (od 4 do 8) bola ako tak stabilizovaná. Užívala pravidelne Montelukas. Mávala nádchy 2x do roka, ktoré trvali dlhšie, aj 2-3 mesiace, kým sa zbavila zahlienenia. Antibiotiká a ani ďalšie lieky už neužívala. Pravidelne jedla chlorellu, bohužiaľ iba v nízkej dávke voči jej problému, cca do 10 ks za deň. Keď mala dcéra 8 rokov, tak nám zelené potraviny GW vstúpili do života po druhýkrát a i s poriadnym vysvetlením ako fungujú a ako ich správne jesť. Dcéra začala piť i jačmeň a chlorellu zvýšila na 30 ks za deň, po krátkom čase na 60 ks za deň. Postupne sa v našej rodine menila i strava na zdravšiu a dcéra bola voči tomu prístupnejšia.

Dnes už viem, že pľúca a ich vitalita súvisia so zdravou mikroflórou čreva.
Po týchto zmenách sme po pár mesiacoch vysadili 8 ročnej Júlii lieky Montelukas.
Nádchy netrvali už 2 mesiace, ale 2 týždne.

Dnes má Júlia 15 rokov, nie je zahlienená, sú obdobia kedy nádchu nemá ani 1x do roka a ak áno, do týždňa je fit. Po atopickom ekzéme nemá ani stopy.
Zelené potraviny GW konzumuje každý deň, 1 polievkovú lyžicu jačmeňa a 60 ks chloriell, ako zdroj výživy a sama cíti, že je zdravšia ako napríklad spolužiaci. I napriek jej vyhliadkam v detstve.

Príbeh môjho manžela a jeho skúsenosť so zelenými potravinami sa začal tvoriť v rovnakom čase ako ten môj. 

TOMÁŠ CZANIK

TOMÁŠ CZANIK

PSORIÁZA

Príbeh môjho manžela a jeho skúsenosť so zelenými potravinami sa začal tvoriť v rovnakom čase ako ten môj. Bol rok 2014 a ja som prvýkrát priniesla zelené potraviny domov pre všetkých, pre manžela i pre dcéru. Keďže ja som bola chorá viac, manžel povedal, že on to síce bude jesť, ale iba v takom úspornom režime. Aby nás to finančne veľa nezaťažovalo.  

V tej dobe to u nás s financiami naozaj nebolo bohvie ako dobre, tak som to nechala tak ako chce ON.

Tomáša od puberty, teda 15. až 16. rok života, ako si on spomína začala trápiť psoriáza. Nemal ju síce na celom tele, ale ja som videla, že sa to postupne zhoršuje. Problém mu začal na pokožke hlavy. Koža mu každý deň mokvala a bola zapálená, a následne potom sa  ošúpala vo forme veľkých žltých šupín. Hlava ho stále svrbela. Lekári mu predpisovali kortikoidné vodičky, tie zabrali na chvíľku a problém neriešili. Tieto červené zapálené fľaky sa mu postupne rozširovali do obočia, na hruď a v zimnom období na malé kĺby rúk.

Ako som spomínala na začiatku manžel sa rozhodol so mnou a s dcérou jesť jačmeň a chlorellu, ale iba  úsporne, 20 chloriell denne a 1 čajovú lyžičku jačmeňa. Po dvoch rokoch takéhoto jedenia nenastala u neho žiadna zmena. Lenže ja som sa rozhodla s GW spolupracovať a finančná situácia sa u nás trocha zlepšila. Tak som ho presvedčila, aby si pridal aj chlorellu aj jačmeň. Začal jesť dávku 40 chloriell a 2 čajové lyžičky jačmeňa denne. 

Zhruba po 8 mesiacoch mu vravím, že som mu už dlho nekupovala bylinkový šampón čo každý deň používal, aby tá pokožka hlavy bola aspoň ako tak znesiteľná. A on mi na to povedal, že ho používa len občas. Pokožka hlavy sa zlepšila natoľko, že sa mu prestali tvoriť mokvajúce červené fľaky, alebo iba sem tam na nejakom kúsku hlavy, ale ešte stále ho pokožka svrbela. Tak sme spravili ďalšiu dohodu. Začal jesť 60 chloriell denne a 4 čajové lyžičky jačmeňa.

Netrvalo to dlho a na hlave a v obočí nemá žiadne mokvajúce zapálené fľaky. V zime ho netrápil bolestivý ekzém na malých kĺboch rúk. A fľaky na hrudi sa mu objavia občas, ak zje nie zrovna moc zdravé jedlo, ale i tie po čase zmiznú.
Ak dostáva telo správne živiny, poradí si i dlho trvajúcim zdravotným problémom. 17 rokov psoriázy sa zmenilo na súčasné 3 roky bez prejavov tejto choroby.
Naša celá rodina vďačí GW a teda Jačmeňu a Chlorelle za zlepšené zdravie.

Máte otázky? Napíšte mi.