Mária Krišková

Mária Krišková

MOJ PRÍBEH S AKNÉ

Môj príbeh s akné sa začal veľmi veľmi skoro. Mala som niečo okolo 13 rokov a už sa mi začali prejavovať prvé príznaky akné.
„Veď dobre...idem teda do tej puberty! Pomyslela som si. Avšak u mňa to nabralo poriadne grády.
Pleť na celej tvári som mala červenú a boľavú, plnú vyrážok. Návštevy u kožných lekárov boli na dennom poriadku a tiež u kozmetičky. Vyskúšali na mne všetky lieky, mastičky a vodičky sveta. Nič nepomáhalo.
A tak sa kožná doktora rozhodla, že skúsi antikoncepciu. Veď čo iné...

A tak som išla ku gynekológovi, vyšetril ma a predpísal, čo mal.  Bola som už taká zblbnutá, že mi to všetko prišlo normálne. Ale nebolo!

Začala som teda jesť tieto úžasné malé „smrady“ a pleť sa okamžite zlepšila.
Bolo to úžasné, takmer zázrak, pleť som mala ako porcelánová bábika. Nič iné ma v tom čase nezaujímalo.
Až kým som nenastúpila na strednú školu, kde nám učiteľka biológie do hĺbky vysvetlila, čo za zázrak to vlastne jem. Bolo pre mňa samozrejmé, že  tadiaľto cesta nevedie a okamžite som antikoncepciu prestala užívať.

A tu sa to znova začalo. Pleť sa mi doslova rozpadla. Obrovské zapálené hnisavé rany po celej tvári ma boleli tak, že som nemohla ani spávať.  Bolo to veľmi psychicky náročné obdobie.

Bývala som unavená, a tak som začala jesť zelené potraviny Green Ways, ktoré sme už doma mali.  
Ako som postupne začala zvyšovať dávky, únava ustupovala a ja som si začala všímať, že sa mení i moja pleť. Podotýkam, že som nijaké iné lieky a nič na pleť nejedla.

Dnes je to niečo cez tri roky, čo jem zelené potraviny vo vyšších dávkach a moja pleť sa rapídne zlepšila. Obľubujem i masky z jačmeňa a pridala som i masku z chlorelly. Zápaly sa hoja a ja sa veľmi teším. Verím, že keď dokázali toto, mám toho najlepšieho pomocníka priamo z prírody.

ZELENÉ POTRAVINY GREEN WAYS A JAZDECKÝ ŠPORT

Milujem jazdectvo. Šport sám osebe je fyzicky i psychicky veľmi náročný, o jazdectve to platí však dvojnásobne. Nie ste v ňom totiž sami, máte v ňom „partnera“, koníka, ktorý sa na vás spolieha. Ja mám svoju Jessie. Aby sme spolu ladili, mala by som byť psychicky i fyzicky v stopercentnom stave i kondícii.
Jazdectvu, konkrétne drezúre, sa venujem  šesť rokov. Zelené potraviny Greem Ways užívam  približne tri roky, takže môžem porovnať tento šport s nimi i bez nich. 
Dovolím si  povedať, že je to o 180 stupňov zmena k lepšiemu.

V čom?
V minulosti som nielen jazdila, ale i pracovala pri koňoch, takže som musela podávať veľký fyzický i psychický výkon. Budíček o 3:30 hod. a celý deň na nohách. Ťažká práca, jazdenie a tvrdé tréningy boli pre moje telo veľmi vyčerpávajúce. 
V tom čase už moja mamina dlhší čas „užívala“ zelené potraviny GW, no ja som vôbec nechápala , ako si  tieto nechutné „veci“ môže niekto takto užívať! Áno, ona si ich užívala, vo mne vzbudzovali odpor. Až v stave vyčerpanosti a únavy ma to  dobehlo.

„Mami, daj mi ten tvoj žabí sliz!“ vypadlo zo mňa jedného dňa, keď som sa ledva udržala na koni.Chutné-nechutné, potrebujem energiu!

Začala som denne jednou lyžičkou jačmeňa  a  dve-tri chlorellky  som len mechanicky šupla do seba a zapila vodou. Vedela som, že čistí telo, veľmi som nepremýšľala.  

Postupne som dávky navyšovala. Jačmeň som pila ráno nalačno a z jednej lyžičky som prešla asi za dva týždne na štyri. Chlorellu som naďalej len zapíjala vodou, ale už nie dve-tri, ale dvadsať-tridsať. Po dvoch týždňoch  telo hovorilo jasnou rečou. Vstávala som ráno oddýchnutá a to mi vydržalo i cez deň. Postupne som začínala chápať, že sila zelených potravín je v ich jednoduchosti a komplexnosti. Sú prírodné a v tom  je ich SILA! V prirodzenosti! Veď i moja kobylka má najradšej čerstvú šťavnatú trávičku...hovorila som si vduchu.

Dnes pijem jačmeň s chuťou a vypijem ho 3 – 4,  keď mám veľký fyzický výdaj i 6 lyžíc za deň. Uvedomujem si už, že  potrebujem neustály prísun živín. Nebývam unavená ani po dlhej záťaži. Telo lepšie regeneruje a som skôr fit. Chlorellka mi celkom chutí, zjem jej denne asi 60 kusov, niekedy i viac...už nielen mechanicky, už  ju i cmúľam a prehrýzam ☺

Takto mne – odporkyni – pomohli  zelené potraviny Green Ways  „prehrýzť sa“ veľkou fyzickou únavou a vďaka nim môžem robiť to, čo milujem.

Mária Krišková