Zaujímavosti a spôsob synergie
jačmeňa a chlorelly

Čo je to vlastne synergia?
Synergia = Spolupôsobenie

Výživový úžitok zo zelených potravín je pre náš organizmus omnoho efektívnejší, ak sa jačmeň a chlorella jedia spolu.

MUDr. Rastislav Korman sa vyjadril: „Produkty jačmeň chlorellu vnímam ako ideálne spojenie energii jang a jin"

Mladý jačmeň je energia jangová, t.j. energia svetla, tepla, dynamiky, dňa.

Chlorella pyrenoidosa je energia jinová, t.j. energia tmy, chladu, pokoja, noci.

Život vzniká len spojením týchto dvoch energií, a preto tieto dva produkty najlepšie fungujú spoločne.

Naše pracovisko sa zameralo na sledovanie zmien energoinformačného systému vyšetrovaného jedinca pri zaradení mladého jačmeňa a chlorelly pyrenoidosy do meracieho okruhu. Výsledky boli viac ako zaujímavé. Lebo z počtu 97 prípadov sa po zaradení mladého jačmeňa hodnoty zlepšili75 %. Pri zaradení chlorelly sa potvrdil efekt zlepšenia v 63 %.

No najzávažnejším faktom je to, že po zaradení obidvoch zelených potravín súčasne sa hodnoty zlepšili o 97 %!!! Takto sa cez tieto produkty potvrdila oná skutočnosť synergického efektu energii jang a jin.

Logicky predpokladaný a meraním potvrdený záver je , že spojenie oboch potravín v konečnom dôsledku zvyšuje ich účinnosť.

Samotné vyšetrenie sme vykonávali metódou elektroakupunktúry podľa Dr. Volla – EVA. Ide o komplexné rezonančné vyšetrenie, cieľom ktorého je snaha o nápravu narušených energetických tokov v energoinformačnom systéme organizmu.

Tak ako v ponímaní tradičnej čínskej medicíny je energia jang – muž a energia jin – žena, tak sa dá pochopiť Jačmeň GW ako energia ohňa idúca nahor z pôdy k slnku – vyživujúca a posilňujúca. Chlorella GW sa dá chápať ako energia zrodu života, vychádzajúca z vody a vlahy, ktorá čistí a ochraňuje.

Ak sa dostanú do tela spoločne, vytvoria ideálnu situáciu pre regulačné a obranné mechanizmy.

ZELENÉ POTRAVINY SÚ ZÁSADOTVORNÉ

Čo je to zásadotvornosť a ako sa prejavuje zásadotvornosť?

Existujú potraviny, ktoré sú zásadité a potraviny, ktoré sú i zásadotvorné. Zásadotvorné potraviny pomáhajú vytvárať v našich telách správne pH.

Jedným z prejavov prekyslenia organizmu je zubný kaz. Až 98 % populácie trpí touto chorobou.
Zubné pasty sú riešením povrchovým, zuby sa nekazia preto, že si ich málo čistíme, ale preto, že naše telá nemajú správnu výživu.

Zelená strava spôsobí pre naše telá zásadotvorne a to drží na uzde rakovinotvorné látky žijúce z prekyslenia. A to niekoľkonásobne platí pre jačmeň a chlorellu Green Ways

Najvýraznejším príkladom je krv. Tá musí mať zásaditosť okolo 7,3... pH, inak by nám išlo o život.

Pokiaľ hrozí celkové prekyslenie, organizmus pomer kyslosti a zásad nerovnomerne rozloží, aby nedošlo k ohrozeniu životne dôležitých centier. Obrazne povedané – preleje zásaditosť z miest, kde nás strata ideálneho prostredia toľko neohrozí.
Napríklad z ústnej dutiny, tenkého čreva a z močového ústrojenstva. Najprv si „požičia“ od úst. Dôsledkom je zvýšená kazovosť zubov, zubní povlak, krvácavosť ďasien, paradentóza. Ešte horšie je, že kyseliny narušia chuťové poháriky, čím sa zvýši chuť na cukry, tuky a soľ.

Zelené potraviny Green Ways kyslosť vyrovnávajú. A prinavracajú prirodzené pH pre jednotlivé časti a orgány tela. Problém prekyslenia je učebnicovým príkladom vzťahu: príčina – choroba – liečba.

Len v Nemecku sa za lieky proti prekysleniu a páleniu záhy minie 3 milióny eur ročne. Tieto „lieky“ na niekoľko hodín neutralizujú žalúdočné kyseliny. Keď ale kyselinu potrebujeme na trávenie, máme smolu – nie je! Nestrávená potrava putuje črevami a stáva sa pre nás toxickou! Antacidy potlačia i kyslosť, ktorá je potrebná na správne trávenie. Prekyslené telá potrebujú „preplach“ zásaditou stravou, inak vzniká prostredie, v ktorom sa množia choroby. 

Choroba je parazit, žije z nás. My ju kŕmime, tým čo jeme. Ak sa rozhodneme pre jačmeň a chlorellu telo naopak posilníme kvalitnou zásadotvornou stravou.

CHLOROFYL A JEHO VPLYV
JAČMEŇ A CHLORELLA GREEN WAYS

Jačmeň a chlorella patria medzi najvýznamnejšie zdroje chlorofylu na Zemi. Rastliny vďaka chlorofylu žijú a my dýchame. Hemoglobín, naše krvné farbivo má podobnú chemickú štruktúru ako chlorofyl. Vďaka chlorofylu u nás dochádza k lepšiemu prenosu kyslíku, zlepšuje sa krvný obraz, zvyšuje výkon a urýchľuje sa hojenie.

V lekárstve sa chlorofyl používa ako protizápalový prostriedok a ako dezodorant. Ústne vody, žuvačky, zubné pasty či dezodoranty obsahujú chlorofyl pre jeho schopnosť odstraňovať pachy. Vnútorná očista chlorofylom je zdravotnou, kozmetickou i estetickou záležitosťou. 

Chlorofyl je jedným z najvhodnejších ukazovateľov úžitku zelených potravín, čim je ho viac, tým sú zelené potraviny kvalitnejšie. Podávanie izolovaného chlorofylu je riskantné v tom, že je chemicky nestabilný. V kvalitných zelených potravinách Green Ways je naopak bezpečný a účinný pre telo.

Zodpovieme si dôležité otázky o chlorofyle:

Koľko chlorofylu je v jačmeni Green Ways?
13,19 mg/100 g (náš najväčší konkurent má hodnotu 4,62 mg/100g)

Kedy je chlorofyl nebezpečný?
Chlorofyl sa rozpadá na feoforbidy. Tie vyvolávajú v našom organizme alergickú reakciu. Platí, že čím je nižší obsah chlorofylu v zelených potravinách, tým viac feoforbidov obsahujú.

V akej forme je chlororfyl najlepší?
Vždy v čo najprirodzenejšej forme
Je ideálne ho konzumovať nespracovaný, nevytrhnutý zo svojho životného kontextu, vtedy pôsobí v synergii spolu ďalšími výživovými spoluhráčmi

K čomu je chlorofyl dobrý?
- Pôsobí v tele protizápalovo
- Potlačuje zápach
- Má pozitívny vplyv na činnosť zažívacieho traktu
- Pomáha udržiavať správne pH organizmu
- Blahodarne pôsobí na ústnu dutinu
- Pomáha okysličovať krv
- Zachytáva karcinogénne látky z čriev
- Chráni zdravé bunky pred účinkami radiácie
- Pomáha hojiť poškodenú DNA
- Pri nádorových bunkách podporuje ich zánik
- Zamedzuje množeniu patogénnych baktérií
- Znižuje bolesť a svrbenie

PRÍNOS VLÁKNINY
ZO ZELENÝCH POTRAVÍN GREEN WAYS

V jačmeni a chlorelle Green Ways je zastúpená prítomnosť vlákniny v hojnom množstve. Jačmeň obsahuje dietárnu (rozpustnú) vlákninu. 

Dietárna vláknina z jačmeňa Green Ways:

znižuje nadmernú kyslosť žalúdku
- pomáha stabilizovať hladinu cukru
- prispieva k pocitu sýtosti
- pomáha telu šetriť s inzulínom a podieľa sa tak na úspešnom chudnutí
- je dôležitá v prevencii a liečbe diabetu
- znižuje hladinu cholesterolu
- je dobrým prebiotikom 

Chutí správnym baktériám v našom tráviacom trakte a pomáha tak k množeniu správnej črevnej mikroflóry. Je určená pre ľudí s akútnymi zápalmi slizníc zažívacieho traktu, ktorí sa musia dočasne vyhnúť hrubej vláknine.

Chlorella obsahuje naopak hrubú nerozpustnú celulóznu (trojvrstvovú) vlákninu. Táto vláknina prechádza celým zažívacím traktom, bez jej vstrebávania. Pomáha odvádzať toxíny, zlepšuje priechod natrávenej potravy črevom a prispieva k prevencii zápchy, hemeroidov, i závažnejším ochoreniam, ako je napríklad nádor hrubého čreva.

VONKAJŠIE POUŽITIE
JAČMEŇA A CHLORELLY GREEN WAYS

Na vonkajšom použití jačmeňa a chlorelly je veľmi dobre vidieť ako hojivo a regeneračne pôsobia, a presne takto pôsobia i v vnútri našich tiel. Obe zelené potraviny regenerujú povrch kože a slizníc najmä vďaka hojnému zastúpeniu zeleného farbiva – chlorofylu.

A ako to vyzerá v praxi?

Jačmeň môžeme použiť na všetky povrchové rany, ktoré sú uzatvorené, napríklad:

- Štípance, popáleniny, zápal sliznice, ekzémy ...

V prípade, že by sme aplikovali jačmeň na otvorenú ranu, je veľmi pravdepodobné, že budeme pociťovať štípanie. Čo nie je pre každého človeka príjemné. V prípade uzatvorenej rany sa tomuto pocitu vyhneme a zároveň ranu pekne ošetríme.

Jačmeň je možné použiť v mokrom základe i v mastnom základe. Čo to konkrétne znamená?


Jačmeň v mokrom základe – je jačmenný prášok zarobený s vodou na kašičku, či redšiu tekutinu, ktorú aplikujeme na ekzematickú pokožku, popáleninu, štípance od hmyzu, či sliznicu (vo forme výplachu).

Jačmeň v mastnom základe – je jačmenný prášok zarobený v kakaovom masle, alebo v inom čistom mastnom základe. Aplikuje sa na ekzemetickú pokožku či popáleninu, ale i ako čapíky (hemeroidy), či vaginálne globule (slizničné gynekologické zápaly).

Chlorellu môžeme použiť na všetky povrchové rany – uzatvorené i otvorené. Napríklad:
Štípance, popáleniny, zápaly slizníc (okrem očí), ekzémy, berové vredy, pooperačné rany, odreniny.
V prípade, že sa chlorlla dostane do otvorenej rany, nevyvoláva pocit štípania. Opäť je možné ju použiť v mokrom základe i v mastnom základe.

Chlorella v mokrom základe – je chlorellový prášok zarobený s čistou vodou na kašičku či redšiu tekutinu. Aplikujeme ju na ekzematickú pokožku, popáleninu, štípance od hmyzu, odreniny rôzneho charakteru, zle sa hojace pooperačné rany či otvorené bercové vredy.

Chlorella v mastnom základe – je chlorellový prášok zarobený v kakaovom masle či inom čistom mastnom základe. Aplikuje sa na ekzematickú pokožku, popáleniny, ale i vo forme čapíkov (hemeroidy), či vaginálnych globulí (slizničné gynekologické zápaly).