Júlia Czaniková

Júlia Czaniková

ZLATÝ STAFYLOKOK, ATOPICKÝ EKZÉM, ASTMA, ZÁPAL NOSOHLTANU

Júlia sa narodila 28.5.2005, ako zdravé dieťa. Toto zdravie jej vydržalo od ránka 9 hodín do večera toho istého dňa. Večer, 28.5.2005 dcéra začala byť zahlienená a nemohla dýchať nosom. Bolo nám oznámené, že má ZLATÉHO STAFYLOKOKA, bacil, ktorý je v ich pôrodnici rezistentný i keď všetko dezinfikujú. Takže tu to všetko začalo.
Šesť dlhých mesiacov sme sa trápili s permanentnou nádchou a upchatým noštekom. Ako jednotýždňové bábätko dostala prvýkrát antibiotiká na ZLATÉHO STAFYLOKOKA, ktoré samozrejme vôbec nezabrali. Materské mlieko pila 4 mesiace, potom sme boli nútení prejsť na Nutrilon, keďže mliečka bolo málo. Dcérine stravovanie bolo komplikované. Veľmi ťažko prijímala nové potraviny (prvé príkrmy).
V 2 rokoch sa nám stav s dýchaním natoľko zhoršil, že sme absolvovali potné testy na cystickú fybrózu. Tú našťastie vylúčili, ale stanovili diagnózu ASTMA. Dostala lieky: Ventolin, Erius, Montelukas. Po týždni ich užívania mala hnačky a nevideli sme žiadne zlepšenie. Tak sme vysadili Erius a Ventolin. Ostala iba na lieku Montelukas.
V tomto období nastali i prvé prejavy ATOPICKÉHO EKZÉMU. Nebol to našťastie žiadny extrém, „iba“ záhyby rúk a očné viečka. Čiastočne to mizlo a opäť sa objavovalo. Okolo 2,5 roka som sa rozhodla u nej pre Chlorellu Green Ways. Vzhľadom ku slabým znalostiam a bez poradcu ich jedla len 2-3 kusy za deň.

Jej zdravotný stav sa nijako nezhoršoval. Stále bola rovnako zahlienená, kašlala a opakovali sa u nej ZÁPALY NOSOHLTANU. Zlatý stafylokok bol stále prítomný. Antibiotiká nijako neúčinkovali, takže sme si ich už od lekárky ani nebrali. Posledné antibiotiká využívala ako štvorročná. V tomto období podstúpila i vybratie nosnej mandle. Čo som ja veľmi ťažko niesla. Ale ku podivu jej to zlepšilo zdravotný stav a prestali sa opakovať ZÁPALY NOSOHLTANU. V týchto rokoch (od 4 do 8) bola ako tak stabilizovaná. Užívala pravidelne Montelukas. Mávala nádchy 2x do roka, ktoré trvali dlhšie, aj 2-3 mesiace, kým sa zbavila zahlienenia. Antibiotiká a ani ďalšie lieky už neužívala. Pravidelne jedla chlorellu, bohužiaľ iba v nízkej dávke voči jej problému, cca do 10 ks za deň. Keď mala dcéra 8 rokov, tak nám zelené potraviny GW vstúpili do života po druhýkrát a i s poriadnym vysvetlením ako fungujú a ako ich správne jesť. Dcéra začala piť i jačmeň a chlorellu zvýšila na 30 ks za deň, po krátkom čase na 60 ks za deň. Postupne sa v našej rodine menila i strava na zdravšiu a dcéra bola voči tomu prístupnejšia.

Dnes už viem, že pľúca a ich vitalita súvisia so zdravou mikroflórou čreva.
Po týchto zmenách sme po pár mesiacoch vysadili 8 ročnej Júlii lieky Montelukas.
Nádchy netrvali už 2 mesiace, ale 2 týždne.

Dnes má Júlia 15 rokov, nie je zahlienená, sú obdobia kedy nádchu nemá ani 1x do roka a ak áno, do týždňa je fit. Po atopickom ekzéme nemá ani stopy.
Zelené potraviny GW konzumuje každý deň, 1 polievkovú lyžicu jačmeňa a 60 ks chloriell, ako zdroj výživy a sama cíti, že je zdravšia ako napríklad spolužiaci. I napriek jej vyhliadkam v detstve.