Tomáš Czanik

Tomáš Czanik

PSORIÁZA

Príbeh môjho manžela a jeho skúsenosť so zelenými potravinami sa začal tvoriť v rovnakom čase ako ten môj. Bol rok 2014 a ja som prvýkrát priniesla zelené potraviny domov pre všetkých, pre manžela i pre dcéru. Keďže ja som bola chorá viac, manžel povedal, že on to síce bude jesť, ale iba v takom úspornom režime. Aby nás to finančne veľa nezaťažovalo.  

V tej dobe to u nás s financiami naozaj nebolo bohvie ako dobre, tak som to nechala tak ako chce ON.

Tomáša od puberty, teda 15. až 16. rok života, ako si on spomína začala trápiť psoriáza. Nemal ju síce na celom tele, ale ja som videla, že sa to postupne zhoršuje. Problém mu začal na pokožke hlavy. Koža mu každý deň mokvala a bola zapálená, a následne potom sa  ošúpala vo forme veľkých žltých šupín. Hlava ho stále svrbela. Lekári mu predpisovali kortikoidné vodičky, tie zabrali na chvíľku a problém neriešili. Tieto červené zapálené fľaky sa mu postupne rozširovali do obočia, na hruď a v zimnom období na malé kĺby rúk.

Ako som spomínala na začiatku manžel sa rozhodol so mnou a s dcérou jesť jačmeň a chlorellu, ale iba  úsporne, 20 chloriell denne a 1 čajovú lyžičku jačmeňa. Po dvoch rokoch takéhoto jedenia nenastala u neho žiadna zmena. Lenže ja som sa rozhodla s GW spolupracovať a finančná situácia sa u nás trocha zlepšila. Tak som ho presvedčila, aby si pridal aj chlorellu aj jačmeň. Začal jesť dávku 40 chloriell a 2 čajové lyžičky jačmeňa denne. 

Zhruba po 8 mesiacoch mu vravím, že som mu už dlho nekupovala bylinkový šampón čo každý deň používal, aby tá pokožka hlavy bola aspoň ako tak znesiteľná. A on mi na to povedal, že ho používa len občas. Pokožka hlavy sa zlepšila natoľko, že sa mu prestali tvoriť mokvajúce červené fľaky, alebo iba sem tam na nejakom kúsku hlavy, ale ešte stále ho pokožka svrbela. Tak sme spravili ďalšiu dohodu. Začal jesť 60 chloriell denne a 4 čajové lyžičky jačmeňa.

Netrvalo to dlho a na hlave a v obočí nemá žiadne mokvajúce zapálené fľaky. V zime ho netrápil bolestivý ekzém na malých kĺboch rúk. A fľaky na hrudi sa mu objavia občas, ak zje nie zrovna moc zdravé jedlo, ale i tie po čase zmiznú.
Ak dostáva telo správne živiny, poradí si i dlho trvajúcim zdravotným problémom. 17 rokov psoriázy sa zmenilo na súčasné 3 roky bez prejavov tejto choroby.
Naša celá rodina vďačí GW a teda Jačmeňu a Chlorelle za zlepšené zdravie.