Váš poradca vo výžive

Marta Behúlová

Marta Behúlová

AZDRAVIE

Volám sa Marta Behúlová. Moja cesta so zelenými potravinami Green Ways začala pred 5 rokmi. Dostala som sa k nim vďaka Andrejke Czanikovej, mojej parťáčke a poviem vám, čo tomu predchádzalo a prečo tu, v spolupráci s ňou, vlastne som.

Odmalička môj zdravotný stav nebol dobrý. Často som mávala herpesy, bývala som zimomravá a ako piatačka som dostala žltačku. Možno ako dôsledok diéty po prekonaní tejto choroby som neskôr začala dbať na stravu, vyberala som si zdravšie jedlá a obmedzovala všetko ťažké a nevhodné.  Jedálniček som si strážila a pre pocit pohody som rada športovala. 

Napriek tomu sa začali u mňa vo veku 35 rokov bolesti chrbtice, ktoré vyvrcholili operáciou medzistavcovej platničky. Prešlo niekoľko rokov, začali ma  bolieť všetky kĺby na tele a cítila som vnútorný zápal, ktorý sa zhoršoval.

Začal sa kolotoč vyšetrení a stanovovania diagnóz. Borelióza, ktorá bola ale falošne pozitívna, reuma, ktorá ale reumou nebola napriek vysokému reumatoidnému faktoru, síce mi zistili reflux a gastritídu, mňa však bolelo celé telo a ja som nerozumela, čo sa so mnou deje. 

V roku 2012 som, po slovách infektologičky „neviem, čo vám je, viete, sú aj veci medzi nebom a zemou“,  urobila rozhodnutie - končím s lekármi, zistím sama, čo sa so mnou deje. Vybrala som sa cestou ešte radikálnejšej  zmeny jedálnička. Toto presvedčenie ma chytilo  natoľko, že som absolvovala kurz výživového poradenstva a v r. 2014 som si  otvorila malú predajničku zdravej výživy.

Vnútorne som sa však cítila nesvoja, bolesti boli síce menšie, ale nebolo to ono, opakovane som dokonca  absolvovala meranie „parazitov“, dúfala  som, že keď sa ich zbavím, budem zdravá. Bol to však len bludný kruh. Zápal stále pretrvával, akoby som neustále mala v tele „zimnicu“. Moja prevádzka zdravej výživy veľmi neprosperovala, cítila som sa neschopná a sklamaná, čo mi na psychickej pohode vôbec nepridávalo.
Sediac tak raz v predajni, vošla pre mňa dovtedy neznáma žena, moja dnešná parťáčka Andrejka Czaniková so ZELENOU PONUKOU. Bez váhania som sa zaregistrovala ako spotrebiteľ zelených potravín Green Ways, Jameňa a Chlorelly a zároveň som sa rozhodla ísť s ňou do spolupráce formou sieťového marketingu. Bol apríl 2015 a moje nadšenie sa znova obnovilo. Cítila som, že toto je ono. Prirodzené potraviny a prirodzená práca. Začala som s  nadšením jesť zelené potraviny, spočiatku najmä chlorellu, tá mi chutila od prvej chvíle. Jačmeň pomenej, ale po pár  mesiacoch (apríl - august 2015) na vysokej dávke chlorelly cca 100 kusov denne sa niečo vo mne zmenilo a začal mi chutiť aj jačmeň. Tu potrebujem  povedať, že sa mi po navýšení chlorelly doslovne vyrútil herpes, každý mesiac opakovane, ako som na tej vysokej dávke chlorelly bola. Dnes mi je jasné, že sa telo začalo čistiť. V septembri sa už neobjavil a vtedy mi  začal, ako som spomenula, chutiť aj jačmeň. Pila som ho podľa chuti, niekedy jednu polievkovú lyžicu, niekedy dve denne. Upravil sa mi reflux a kĺby toľko neboleli. Zápal bol slabší, no pretrvával.

V lete 2016 sa opäť objavil herpes. Zvýšila som dávku jačmeňa, štyri polievkové lyžice za deň a herpes po pár dňoch úplne zaschol. Verila som zelenáčom a verila som už aj sebe oveľa viac ako predtým bez zelenáčov. V „zelenej“ partii, pretože som sa stala jej súčasťou, sieťový marketing som totiž od prvej chvíle vnímala ako svoju životnú príležitosť, spoznala som množstvo nových ľudí, veľmi inšpiratívných a rozhľadených ľudí, ktorí premýšľali rovnako ako ja. Bolo to pre mňa doslovne liečivé. Tešila som sa, že to, čo robím má zmysel, že je to hlboké a prínosné nielen pre mňa, ale i pre mnohých ľudí, ktorí mi prídu do cesty.
Vďaka tomuto všetkému sa môj zdravotný stav zlepšoval, telo však neustále signalizovalo, že niečo stále nie je v poriadku. Možno pozostatky refluxu, myslela som si. Boli to striedavé fázy, pár dní dobre a potom späť, prepad. Pocitovo niečo ako vnútorná zimnica. Bolo to dosť ťažké obdobie, pretože som sa rozhodla ukončiť prevádzkovanie obchodíka a sťahovala som sa, pridali sa vzťahové problémy a to všetko si odo mňa vyžadovalo veľa síl. 

Zelené potraviny GW som jedla plné dva roky, veľmi mi pomohli, no cítila som, že v tejto psychickej záťaži si potrebujem ešte niečo iné. Spontánne som začala venovať zvýšenú pozornosť tomu, čo sa deje v mojom vnútri, tomu, čo prežívam a začala som spájať súvislosti medzi vnútorným a vonkajším - vnútorným prežitkom a jeho prejavom v tele. Nazvala som tento proces návrat do prirodzenosti a počas troch rokov som vytvorila kruh žien, ktoré sa rozhodli vrátiť sa späť - do svojej prirodzenosti.
 
Dnes sú zelené potraviny každodennou  súčasťou môjho života. Dve lyžice jačmeňa a 50 chloriell denne mi pokrýva dennú dávku výživných látok. Keď cítim záťaž, pridám, podľa potreby. Zároveň tvorím  rozrastajúcu sa  sieť  ľudí, ktorí pochopili, že cesta zdravia nie je jednorazová záležitosť, že to nie je „kúra“, či módny detox, ale je to štýl, je to spôsob života a denný návyk. A že môže prísť obdobie zhoršenia stavu, pretože je to, paradoxne, známka zlepšenia. Uzdravovania sa. Za tie roky som vďaka sile zelených potravín - Jačmeňu a Chlorelle GW a svojej vnútornej sile objavila mnoho súvislostí medzi tým čo prežívam vo svojom vnútri a tým, ako sa toto často nevedomé prežívanie stelesňuje, cudzím slovom somatizuje. 

Naučila som sa ukončovať psychickú bolesť. Tak môžu zelené potraviny GW, ktoré mi prišli do cesty v tom najlepšom čase, prejaviť naplno svoj úžitok. Vnútorné rany sa hoja,  je to moja prvotná hojnosť  Prežívať sa bez bolesti a bez strachu, že sa bolesť znova vráti. Prežívať sa v prirodzenosti, užívať si ZDRAVIE.

A prečo som tu? Ponúkam poradenstvo v užívaní zelených potravín GW. Dôkladne poznám jednotlivé fázy tohto procesu i možné detoxikačné prejavy a bezpečnú cestu z nich. Zároveň vám ponúkam svoju schopnosť vhľadu do súvislostí medzi psychickým prežívaním a jeho somatizáciou, prejavom, v tele. Porozumením svojmu prežívaniu si vrátite moc nad svojím zdravím a to je to, v čom vám viem pomôcť.   
                 
S úctou k vám, Mgr. Marta Behúlová.

Máte otázky? Napíšte mi.