Monika Eclerová Ďurková

Monika Eclerová Ďurková

HPV VÍRUS 

Dnes je rok 2020 a moje vážnejšie zdravotné problémy sa začali asi pred 1,5 rokom

Jedná sa o problém, s ktorým bojuje veľmi veľa žien - pozitívny HPV vírus a cytologické zmeny na krčku maternice.

Celý život pravidelne chodím na gynekologické prehliadky. Nikdy som tieto prehliadky nepodceňovala a nebrala na ľahkú váhu. Práveže naopak, bola som v tom veľmi poctivá a chodila som tam naozaj každý rok. 

Veľmi veľa som počula o HPV víruse. Veď už len v čakárni u gynekológa si toho môžete veľa prečítať. Poviem popravde, vždy som z tohto ochorenia mala strach, lebo viem čo spôsobuje.

Až jedného dňa, keď som si volala na výsledky z cytológie, som sa dozvedela, že HPV vírus mám aj ja. 

Čakala ma konzultácia s lekárom, pretože výsledky z cytológie boli hneď hraničné a lekár mi odporučil konizáciu krčka maternice

Dovtedy som chodila ku gynekológovi len na preventívne prehliadky a výsledky som mala vždy ukážkové. V priebehu jedného roka sa všetko zmenilo. Nešlo mi do hlavy, že z jedných zlých výsledkov vás pošlú hneď na operáciu. Lekára som poprosila o to, aby mi dal nejaký čas, že chcem skúsiť alternatívnu liečbu a ešte mať jednu kontrolnú cytológiu pred operáciou. 

Našťastie mám lekára, ktorý ma počúva, a tak sa ma nesnažil ani prehovárať a len povedal: ,,Ešte nejaký čas máme.¨ Samozrejme som vedela, že spravím všetko pre to, aby som na operáciu nemusela ísť. 

Operácia mi nedávala význam. Ak je vírus pozitívny a telo nezvládne bojovať so zmenou v bunkách, ochorenie sa môže aj po konizácii opakovať. 

V tom období som zelené potraviny Green Ways užívala už asi 5 rokov. Bola to už súčasť môjho života a je aj dodnes. Už raz som s nimi mala veľmi dobrú skúsenosť. Pár rokov dozadu som sa vďaka nim zbavila liekov na zníženú funkciu štítnej žľazy

Vedela som, že dokážu v tele urobiť veľké zmeny. Hneď v ten deň som si zvýšila dávku na 120 chloriell a 3 polievkové lyžice jačmeňa denne. Občas som si dala aj 150 chloriell.

Upravila som si na pár mesiacov stravu. Keďže to bolo letné obdobie nemala som problém jesť prevažne surovú stravu. Postupom času sa ku mne dostávali aj iné veci, ktoré mali vplyv na toto ochorenie a ja som začala svoju cestu

Dozvedela som sa o medicínskych hubách: coriolus, ktorý je priamo na HPV vírus a reishu, ktorá je na podporu imunity pri akútnych ochoreniach. Známa mi odporučila liečiteľa, ktorý pracuje s peruánskymi bylinami. Na základe fotky určí problém a odporučí liečbu bylinami. Ok, pre niekoho úplná blbosť. Ale povedala som si,čo tým môžem stratiť. Nič, len pár eur, byliny a tinktúry z bylín vôbec neboli drahé. Všetko to boli veci na vírusy, zhubné bunky a podporu imunity. Ako čaj rudý strom, tinktúra dračia krv, copaiba a chagubona. Posledná vec, ktorá sa ku mne dostala boli rakytníkové čípky s múmiom, ktoré majú vplyv na regeneráciu buniek. Bežne sa kúpiť nedajú, našťastie som našla lekáreň, kde mi ich vždy vyrobili. 

Všetky tieto veci som sa snažila užívať pravidelne po dobu roka a pol, niekedy aj s prestávkou, lebo toho občas bolo aj veľa. 

Ale tá viera v to, že to s týmto všetkým dokážem bola obrovská. Ani raz som nezapochybovala. Na prvé kontrolné vyšetrenie som išla po cca 5 mesiacoch. Výsledku som sa veľmi bála, lebo lekár mi povedal, že ak nebudú dobré, tak budem musieť ísť na operáciu. 

Samotnej operácie som sa nebála, ale vedela som a aj lekár mi to potvrdil, že keď je v tele pozitívny HPV vírus, tak operáciou odstránite len choré bunky. Vírus v tele zostáva naďalej a všetko sa to môže donekonečna opakovať. 

Vedela som, že všetko je to o mojom tele a imunite. Keď mi sestrička povedala, že HPV vírus mám stále pozitívny, ale výsledky z cytológie sú o stupeň lepšie, tak som tomu nemohla uveriť. Veľmi ma to naštartovalo a uvedomila som si, že veci na tomto svete sa dajú zmeniť. 

Za posledný 1,5 roka som absolvovala cytológiu asi 5x, presné číslo si už nepamätám. 

Pri poslednej cytológii mi sestrička povedala, že mám výsledky ako zdravá pacientka

Že ak by som nemala mať preventívnu prehliadku o pol roka, tak na cytológiu by som išla až o rok. Napriek tomu, že som verila, že sa to podarí, nemohla som stále uveriť tomu čo mi hovorí. Niekoľkokrát som sa jej spýtala ako to myslí. Aj keď viem, že ešte nie je všetko 100 percentné, lebo vírus mám stále pozitívny, naučila som sa, že keď sa chce všetko sa dá. 

Rada by som ešte podotkla, že prírodné produkty a ani lieky nie sú všetko. A ani operácia nás nemusí vyliečiť. Najdôležitejšia je v tomto všetkom psychika. Keď sa to všetko spustilo, prežívala som veľmi ťažké obdobie. Postupne sa to všetko upravovalo v mojej hlave a aj v mojom tele. A veľmi dôležitá je aj viera v to, čo robíte, že to dokážete. Že jednoducho veci sa hýbu a vy ich dokážete sami ovplyvniť. 

Ďakujem za ľudí, ktorí celú dobu pri mne stáli, pomáhali mi, podporovali ma a nedovolili mi prestať veriť. 

Monika Eclerová Ďurková