Kvetoslava Šimeková

Kvetoslava Šimeková

MOJA PSYCHIKA A ZÁPAL MOČOVÉHO MECHÚRA

Volám sa Kvetoslava Šimeková a moje zdravotné problémy som sa rozhodla riešiť pomocou zelených potravín tesne pred Vianocami v roku 2019.
Už po veľmi krátkej dobe som sa začala tešiť prvým výsledkom. Posledné desaťročie sa na mňa lepili rôzne choroby. Prešla som si obdobím, keď som podliehala vlastnému zúfalstvu a bola totálne na dne. 

Nevedela som sa tešiť z ničoho, prežívala som zo dňa na deň, bez schopnosti sústrediť sa na niečo iné než bol môj zdravotný problém. Jedného dňa však nastal zlom a rozhodla som sa bojovať. Začala som kdesi v kútiku duše veriť, že musí existovať nejaký spôsob ako z toho začarovaného kruhu von.

Na tejto mojej ceste som sa stretla aj so zelenými potravinami. Hlavným dôvodom vyskúšať zelené potraviny bol neustále sa vracajúci zápal močového mechúra. Viac ako tri roky mi znepríjemňoval život. 

Vyskúšala som toho veľa. Návštevy u všeobecného lekára končili na začiatku antibiotickou liečbou. Neskôr pri pretrvávajúcich ťažkostiach po rôznych testoch, ktoré boli vraj v poriadku, som sa rozhodla pomôcť si sama alternatívne. 

Všetko, čo som vyskúšala zaberalo krátkodobo. A tak kvôli tomuto problému som si akosi intuitívne našla zelené potraviny. Zoznámila som sa s Andreou Czanikovou, a tá mi vysvetlila ako presne zelené potraviny fungujú.

Rozhodla som sa, písať si denník, v ktorom som si zaznamenávala zmeny. Prvé dni so zelenáčmi som hneď pocítila, že pitný režim je veľmi dôležitý. Vyriešil prvé problémy s tvrdou stolicou. Po prvom týždni som zaznamenala zmenu v mojich pocitoch. Mala som chuť akoby úplne bezdôvodne plakať. A tak som si vždy poobede poplakala. Bolo to zvláštne, ale prinieslo mi to vždy akúsi zvláštnu úľavu.

Asi po mesiaci som ráno po vypití zeleného jačmeňa začala pociťovať bolesť v žalúdku. To som vyriešila načas pitím jačmeňa po jedle. Horšie bolo to, že často večer po akomkoľvek jedle som cítila kŕče v žalúdku. Niekedy to bolo dosť nepríjemné. Hoci to zvyklo trvať niekedy len niekoľko minút, začala som pri pití jačmeňa pociťovať  akýsi odpor. Tieto problémy asi po dvoch týždňoch úplne zmizli a jačmeň som sa odvážila piť aj ráno na lačno.

Dnes po viac ako dvoch mesiacoch rekapitulujem zmeny. Je naozaj fascinujúce ako tieto jednoduché potraviny fungujú.

Jedným z najväčších prínosov pre mňa je jasnejšia myseľ. Zistila som, že sa mi oveľa ľahšie komunikuje v cudzom jazyku. Zlepšila sa mi aj pamäť, pri trénovaní dosahujem oveľa lepšie výsledky. 
Začalo mi to frčať oveľa lepšie ako kedysi, som plná elánu, energie a nadšenia. 

Na zápal mechúra si už ani nespomeniemPríjemným bonusom je tiež - 4cm v páse. Kedysi som cvičila niekoľko mesiacov, aby som dosiahla nejaké zníženie hmotnosti. Keď som so zelenáčmi začínala, bola som si vedomá toho, že prvé výsledky sa môžu objaviť až za niekoľko mesiacov. Bola som pripravená, že na zázraky si budem musieť počkať.

Som neskutočne vďačná za to čo mi zelené potraviny doteraz priniesli. Vkladám do nich nádej a verím, že mi pomôžu aj s ostatnými zdravotnými problémami.

Ak nastane ten čas, rada sa s vami podelím o moje ďalšie skúsenosti.

Kvetoslava Šimeková