Andrea Czaniková

Andrea Czaniková

ZÁPAL MECHÚRA A AKÚTNA BORELIÓZA

Prvýkrát som sa s nimi stretla v roku 2004. Po štyroch rokoch trápenia sa s neustále sa vracajúcim zápalom mechúra, som dostala odporúčanie ku detskej nefrologičke v Bratislave. 

Táto pani lekárka mi vysvetlila, že ak budem jesť Jačmeň a Chlorellu GW, moja imunita porazí všetky baktérie e-coly a ja budem zdravá. Konečne to bola potešujúca správa, vzhľadom na všetkých tých lekárov, ktorí mi tvrdili, že môj zápal mechúra je už chronický a ja si mám zvyknúť na to, že budem pojedať antibiotiká stále. Za posledné 4 roky som na ne bola každý druhý mesiac odkázaná.

Tak som teda začala jesť zelené potraviny Green Ways, v dávke, ktorá bola odporúčaná na obale produktu. Po pol roku sa mi ešte raz zopakoval zápal mechúra, ale po ďalšom polroku ako by uťalo a do dnešného dňa ma zápal mechúra obchádza. To bolo moje prvé stretnutie so zelenými potravinami GW.

Vzhľadom k tomu, že som nemala dopodrobna vysvetlené ako zelený jačmeň a chlorella pyrenoidosa fungujú, som ich po vyliečení mechúra na čas odložila. Myslela som si totiž, že keď je imunita posilnená a mechúr zdravý, tak už nie je čo riešiť. V tej dobe mi zelené potraviny vchádzali a vychádzali do a zo života striedavo a vôbec nie pravidelne. Ale vždy iba na určitý čas v roku. Toto moje konanie pochádzalo z nedostatočných informácií, čo vlastne tie zelené potraviny dokážu.

Moje druhé stretnutie so zelenými potravinami nastalo v roku 2014, v januári. V tejto dobe ma trápila akútna borelióza a ja som opäť dostala ponuku na liečbu silnými antibiotikami na 40 dní, bez nejakej záruky vyliečenia. Vtedy som si spomenula, že existujú zelené potraviny a kedysi mi veľmi pomohli. Nakontaktovala som sa na ľudí priamo v Green Ways a nechala som si vysvetliť úplne všetko.
Začala som jesť veľmi veľké množstvá jačmeňa a chlorelly. 6 kopcovitých čajových lyžíc jačmeňa za deň a 60 chloriell za deň. Dávkovanie mi bolo odporučené poradcom GW, na základe skúseností. Po pol roku sa na moje prekvapenie dostavili viaceré výsledky.

Takže neboli to iba zápaly kĺbov spôsobené boreliózou čo odišli. Celé roky som trpela alergickou nádchou, vlastne od mojich troch rokov a po tejto polročnej zvýšenej dávke zeleného som „prekýchala“ z bežného trojmesačného obdobia iba tri týždne. Taktiež ma trápili vaginálne mykózy vďaka tomu množstvu antibiotík čo som pojedla pri zápale mechúra, a tu som videla odchod mykózy behom jedného mesiaca. Od detstva ma trápili i migrény. A to migrény, ktoré trvali tri dni a boli i s aurou a tŕpnutím ruky. Zrazu som si uvedomila, že prešli mesiace a ja som žiadnu migrénu nemala. A i dnes, keď sa cítim plná síl a zdravá sú Jačmeň a Chlorella GW súčasťou môjho jedálnička v hojnom množstve. Ak by si niekto kládol otázku prečo, tak jednoducho preto, že sú kvalitnou stravou pre môj každý deň plný aktivít. Za tie roky ma presvedčili, že telo vie byť plné energie a vitality, ak má správne palivo.