Elena Puchelová

Elena Puchelová

DEPRESIA

Môj príbeh so zelenými potravinami sa začal pred 5 rokmi (2014), keď som sedela v čakárni u lekára a čakala, že mi pomôže s mojimi zdravotnými problémami. Ale nič sa nestalo. Už vtedy som si povedala, že ak mi nepomôže, tak vyskúšam chlorellu GW, pretože som jedla rôzne chlorelly, ktoré mi nepomohli a o tejto green ways chlorelle sa mi zmienila dcéra. O jačmeni som ani netušila.

V tom si ku mne prisadla jedna pani. Dnes už moja priateľka Božena Eclerová. Začala mi rozprávať o jačmeni a  chlorelle.

V tej dobe som sa cítila zle a bolo mi jedno čo budem jesť, len nech mi to pomôže.

Dohodli sme si stretnutie. Prišla i so svojou dcérou, ktorá sa zeleným potravinám venovala už dlhšie. Veľmi ma zaujali ich účinky, hoci zatiaľ len z rozprávania. Hneď som sa rozhodla ich vyskúšať, s tým, že nič nemôžem stratiť  a uvidím.

Takže ako to bolo so mnou od začiatku....

Problémy mi začali zhruba pred 11stimi rokmi, keď som veľmi prechladla a lekárka mi predpísala veľkú dávku antibiotík. Verila som, že mi pomôžu, ale nestalo sa tak. Pomaly sa spúšťali zdravotné problémy. Opakované teploty, zimnice, mykózy, infekcie.

Samozrejme som dostala ďalšie antibiotiká. A všetko to vyústilo do zápalu maternice. Mala som oslabenú imunitu. Veľmi som sa zľakla, že mám rakovinu. Nič mi nepomáhalo a nakoniec som bola nútená podstúpiť odstránenie maternice a myslela som si, že už bude dobre.

Ale nebolo. Za pol roka po operácii mi začala zápcha. Vedela som, že to nie je dobré, ale ešte som verila lekárom, že mi pomôžu. Ale nepomohli. Zakaždým mi predpisovali lieky a výživové doplnky, po ktorých ma bolel žalúdok. Navyše som bola veľmi unavená, prišli bolesti hlavy, kĺbov, zistenie osteoporózy, zmeny nálad, depresia.

Až som nevedela čo zo sebou a navštívila som psychiatra. Ten mi nasadil antidepresíva a tie začali zaberať.  Vnútorne som ale cítila, že to to nie je dlhodobé riešenie.

A tu už začína môj príbeh so zelenými potravinami. Ja hovorím, že v poslednej chvíli. 

Začala som jesť jačmeň a chlorellu od Green Ways s obavami. Postupne pri vyšších dávkach (60-90 chloriell a 5-6 lyžíc jačmeňa) problémy postupne ustávali.

Samozrejme, že prišli i krízy v podobe detoxu. Myslela som si, že mi už viac ZP nezaberajú, ale niečo ako šiesty zmysel mi vravelo, „vydrž, veď je to tvoja posledná šanca, už si vyskúšala všetko“ a vyplatilo sa.

Zdravotné problémy postupne slabli a niektoré už ani nie sú. Všetky lieky a výživové doplnky som postupne nahádzala do koša a ostali mi len lieky na depresiu, ale aj tie som si vďaka zeleným potravinám znižovala, samozrejme po konzultácii s lekárkou.

A podaril sa mi malý zázrak. Od roku 2017 od augusta som i bez liekov na depresiu, a som veľmi rada.

Dnes sú pre mňa zelené potraviny veľkými pomocníkmi. Vďaka nim odolávam ľahšie náporu stresu v práci. Z času na čas sa moje telo cíti vyčerpané a ja viem, že práve vďaka jačmeňu a chlorelle to zvládam ľahšie.

A preto na zelené potraviny jačmeň a chlorellu od spoločnosti Green Ways, do ktorej som sa zaregistrovala nedám dopustiť a pomáham aj druhým ľudom, ktorí chcú ísť touto cestou.

Elena Puchelová