Janka Ševčíková

Janka Ševčíková

Dobrý deň,
zdravím všetkých zelenáčov a prikladám svoje skúsenosti so zelenými potravinami.
Všetko to začalo iba obyčajnou preventívnou prehliadkou v roku 2018. Krv, moč, EKG, vzorka stolice.
Všetko bolo v najväčšom poriadku, trochu zvýšený tlak, krvinky v norme oboje a zrazu to prišlo. Jeden telefonát o pozitívnom teste stolice a dostaviť sa čo najskôr do ambulancie.
Vtedy mi prehrmelo pár vecí cez hlavu. Hemeroidy? Zlatá žila? Keďže som nemala žiadne zlé príznaky, podstúpila som vyšetrenie kolonoskopiou. A vtedy to prišlo, ako blesk z jasného neba. Navonok zdravý človek a vo vnútri hrubého čreva vo vzdialenosti 20 cm sa na mňa ceril nádor! Tá správa znela ako ortieľ smrti. Nič mi nechutilo jesť, začala som chudnúť a rozmýšľať, čo bude ďalej, nakoľko som mala tehotnú dcéru pred pôrodom. 

Hneď sa vybavilo CT-čko a následne operácia v čo najkratšom čase. Ale najskôr sme odrodili zdravú vnučku, ktorá mi dala silu a nádej do ďalšieho života. Chcem vidieť ako rastie a vydá sa! To boli moje povzbudivé slová v mojej mysli.

Operácia prebehla bez komplikácií laparoskopicky. Už som čakala len na výsledky biopsie. Zhubný nádor typu I. a zasiahnuté uzliny v štádiu III !!!!

Z CT-čka sa mi ešte pridružili cysty na štítnej žľaze a v pečeni. A aby toho nebolo málo, tak aj rozštiepená pľúcna aorta Statfort B, čo bolo vhodné na operáciu podľa lekárov. Tak ma čakalo ešte zopár vyšetrení, ktoré vo mne vyvolávali rešpekt a obavu, či sú to ozaj len cysty.

Keďže už mám po 50-ke a dávnejšie som užívala zelený jačmeň, spomenula som si, aká som bola vitálna, plná elánu. A energie som mala na rozdávanie. Vynorila sa mi v pamäti Silvia z detského ihriska, ktorá veľmi  zaujímavo dokázala rozprávať o zelených potravinách aj hodiny.  Netrvalo dlho a dohodla som si s ňou stretnutie. Prišla aj so svojou kolegyňou Martou a debatovali sme spolu o zelených potravinách. Moje rozhodnutie bolo jasné. Idem do toho, niečo pre seba urobiť. Veď zdravie mám len jedno.


Keď som bola malá, pozorovala som svoju mamu, ako kosí vršiačiky mladého jačmeňa a žihľavy. Tie dávala kuriatkam, húsatkám aj prasiatkam. Vravela vždy, že z toho budú zdravé a mocné. A to mi utkvelo v pamäti, lebo tak bolo.

Zaregistrovala som sa v Green Ways a objednala prvú štartovaciu sadu. Začala užívať podľa doporučení.
Začal sa kolobeh zaisťovacej chemoterapie, pilúl a odberov. Naordinovali mi 8 cyklov.

Prvé vyšetrenie som mala za 2 týždne užívania GW. Na sone pečene mi zistili malú cystu 9 mm v strede, s ktorou sa nedá nič robiť. Druhé vyšetrenie štítnej žľazy som mala po mesiaci užívania jačmeňa aj chlorelly. Pri zobratí vzorky na vyšetrenie mi hneď povedali, že mi ju celú odsali a je tukového pôvodu. Tak pekne jej (lekárke) išla von. Ďalšie výsledky potvrdili, že mi žľaza pracuje na 98 percent.

To stačilo iba pár chloriell denne rozžuť, aby ostali pár minút v ústnej dutine. Dokonca aj zuby majú resp. nemajú kývavosť, ako mi vravela zubná lekárka, že čo som robila, keď sa prestali kývať?  A tretie vyšetrenie bola cievna ambulancia. Po dôslednom vyšetrení ma odporučila ešte primárovi do nemocnice, aby potvrdil jej výsledky, nakoľko som sa bála či mi MTZ neprenikli do pľúc. Po 2 mesiacoch mi potvrdili, že sa nemusím báť. Mám to v norme, ako všetci v mojom veku, že sa jedná o sklerotickú aortu.

V decembri prišla ďalšia dobrá správa. Po 7. chemoterapii mi klesli výsledky onkomarkerov a karciogénov na hranicu normy zdravého človeka. Zastavili mi ďalšiu terapiu a poslali na kontrolné CT.
To budem absolvovať začiatkom januára 2019.

Nechcem sa zatiaľ radovať predčasne. Ale jedno viem určite, že zelené potraviny mi naštartovali organizmus, aby sa dokázal ubrániť všetkým negatívam, ktoré vznikali pri liečbe. A tiež viem, že ich budem užívať i naďalej.
   
Jana Ševčíková 

Doplnené: V januári 2019 Janka absolvovala kontrolné CT, kde sa ukázalo, že všetko je v poriadku a výsledky má ako zdravý človek!!!