Marianna Školnikovičová

Jana Slabejová

Zápal močových ciest, endometrióza

Volám sa Jana Slabejová, a moja cesta so zelenými potravinami Green Ways sa začala ( v roku 2020) v čase keď som sa vrátila po pätnástich rokoch žiť späť na Slovensko. Ako dieťa som mala časté zápaly močových ciest, ktoré sa po príchode domov vrátili a hľadala som celostný prístup k liečbe a podporu vo výžive.

Začala som sa viac zaujímať o medicínske účinky chlorofylu, ako sú očista, protizápalové účinky a obnova tkanív, mikroflóry a krvi, čo ma presvedčilo o tom, že zelené potraviny a ich správne dávkovanie mi môžu pomôcť.

Kontaktovala som Aďku Czaniakovú, ktorá mi veľmi pomohla dozvedieť sa viac o tom, ako mi jačmeň a chlorella môžu konkrétne pomôcť, a hlavne ako ich užívať, aby mali liečivé účinky. Zelené potraviny beriem niekoľko mesiacov a prvý z benefitov, ktoré som začala od začiatku pociťovať, je pozitívna zmena v trávení. O mesiac neskôr sa mi zahojil mapovitý jazyk, ktorý ma trápil a bolieval od detstva. Vedela som, že má spojitosť s tráviacimi problémami a roky som hľadala spôsob, ako si tento nepríjemný problém vyliečiť.

Podarilo sa mi to správnou protizápalovou stravou v spolupráci s jačmeňom a chlorellou a preto pokračujem v ich užívaní.

Verím, že naše telo má úžasnú kapacitu sa uzdraviť, ak mu dáme priestor a možnosť.

K tomuto poznaniu som sa dostala cez diagnózu endometriózy, ktorá u mňa odštartovala proces liečby nie len tela, ale i duše. Moja cesta ku zdraviu sa začala jogou, ktorej filozofia, vedomý pohyb, meditácia a pranayama ma naučili hlbšie vnímať prepojenie tela s duchom. Jej terapeutické účinky som po 10 mesačnom kurze učiteľa
jogy začala podávať ďalej. Začala som študovať Tradičnú čínsku medicínu, ktorá mi
taktiež nesmierne pomohla pri liečbe. Keďže moje zdravotné problémy boli prepojené so ženskými témami, začala som sa zaujímať o ženský cyklus. Vo východných kultúrach sa menštruácia vníma ako znak celkového zdravotného stavu a ak žena pred alebo počas nej trpí, je to znamenie, že niečo nie je v poriadku.

Jeden z pilierov zdravého ženského cyklu je zdravá a vyvážená strava s vysokým obsahom vlákniny a výživy. Vstrebateľná vláknina v zelených potravinách Green Ways nám pomáha detoxikovať telo, a je nesmierne dôležitá pre hormonálnu rovnováhu ženy.

Mnoho ochorení spojených so ženským cyklom je dôsledkom dlhodobo nevyváženej stravy, čo má dopad na črevný mikrobióm, ktorý je prepojený aj s našou psychikou. Komplexný účinok zelených potravín, ktoré čistia, hoja zápaly, a pôsobia probioticky a regenerujú črevo vie priaznivo podporiť ženský organizmus.

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny, jeden z dôvodov, ktoré spôsobujú menštruačné alebo predmenštruačné problémy, je stagnácia energie pečene, alebo preplnenosť jangu pečene. Potraviny bohaté na chlorofyl sú jedny z tých, ktoré priaznivo vplývajú na tieto symptómy, pretože majú detoxikačné a ochladzujúce účinky.

Spoluprácu s firmou Green Ways som si vybrala z dôvodu individuálneho nastavenia dávkovania s ohľadom na zdravotné problémy klienta. Kvalita, čistota a bezpečnosť produktov, je ďalší z dôvodov, prečo ma táto značka oslovila.