3. POVRCHOVÉ PORANENIA – AKO ICH ZVLÁDNUŤ SO ZELENÝMI POTRAVINAMI

Každá rodina má svoje overené recepty na povrchové zranenia.

BRYNDZOVÁ NÁTIERKA S CVIKLOU GREEN WAYS


U nás sa najviac používa sila chlorofylu.

Nie že by iné „recepty“ nefungovali, ale každý rád použije to čo má overené. A ja sa s vami podelím o naše 3 zážitky z povrchových poranení. 

3. UŠTIPNUTIE OSOU 

Táto skúsenosť bola naozaj nepríjemná. Stala sa mi po 35 rokoch. Teda naposledy ma osa uštipla, ako 5 ročnú. A ja som netušila, čo môžem čakať za reakciu.  O to to bolo horšie, že sa to celé odohralo na najvyššej hore Madeiry. A uštipnutie bolo do krku. 


Naozaj som mala strach, že mi opuchne hrdlo a ja nebudem môcť dýchať. Celé to bolo umocnené informáciou, že tu na vrchol hory sa nedostane nikto, kto by ma tu zachraňoval. Prvé čo mi prišlo na rozum bolo rozžuť tablety chlorelly, ktoré so mnou chodia v cestovnom obale úplne všade :) 


Rozžutú zmes som si priložila priamo na štípanec a prelepila som to rýchloobväzom, ktorý mi poskytla kolegynka. 


Chlorella je aktívna, ak je zmiešaná s vodou. Vtedy dokáže vyťahovať a absorbovať chémiu i jed. Nuž ak nemáte vodu a práškovú chorellu, musíte sa vedieť vynájsť. Na moje prekvapenie veľmi rýchlo odznela bolesť a nekonal sa ani žiadny opuch. Dôležitá bola moja okamžitá reakcia, kým sa jed vstrebe a chlorella ho má šancu naviazať.