PÔROD A PRVÝ MESIAC DANIELKA SP ZELENÝMI POTRAVINAMI

Sľúbila som vám pokračovanie príbehu môjho tehotenstva a 17.3. je presne mesiac od pôrodu.

Danielko sa vypýtal na svet 17.2. 2021, dva dni po jeho termíne vypočítanom doktorkou (gyn.).

BRYNDZOVÁ NÁTIERKA S CVIKLOU GREEN WAYS

Ako som písala v našom tehu príbehu, všetko ohľadom tehotenstva bolo ukážkovo v poriadku, za čo som veľmi vďačná. Pretože práve bezproblémové tehotenstvo mi umožnilo prežiť pôrod doma. 

Áno doma v Malženiciach v našej obývačke :)

Splnil sa mi sen rodiť bez „kvapky“ chémie a v bezpečnom prostredí milujúcej rodiny a dvoch úžasných pôrodných asistentiek Lucky a Mišky.

A keďže tento príbeh vám má ukázať i silu zelených potravín, tak šup sem s faktami, ktoré jačmeň a chlorella Green Ways pozitívne ovplyvnili. To čo sa považuje za jedno z rizík ohrozujúcich zdravie a život rodiacej ženy, je miera krvácania po pôrode. 

Jačmeň a chlorella GW majú veľký vplyv na správne fungovanie zrážanlivosti a správnu krvotvorbu. V mojom prípade bolo opäť všetko v naprostom poriadku. A strata krvi sa u mňa dala porovnať s úplne normálnou menštruáciou. Čo zabezpečilo, že som mala i dostatok síl sa starať o bábätko, ktoré bolo od prvej sekundy príchodu na svet v mojom náručí. 

Keďže pri našom domácom pôrode do mňa neprúdila ani kvapka umelého oxitocínu, tak ako, pri pôrode dcérky (pred 15 rokmi), viem porovnať ako má vyzerať nástup laktácie (materského mliečka) pri prirodzenom vyplavovaní oxitocínu v tele ženy. 

Pre porovnanie. „Umelý“ oxitocín napumpovaný do žily ženy spôsobí prudký nástup materského mlieka a následne i prudký pokles. Keďže  tentokrát množstvo mlieka stúpalo priamoúmerne potrebe Danielka, verím, že ani žiadny prudký pokles nenastane. 

Materské mlieko žien, ktoré majú v jedálničku jačmeň a chlorellu GW je omnoho bohatšie na živiny (vitamín, minerály, betakarotenoidy, enzýmy ....). Znásobuje sa v ňom i množstvo imunoglobulínu A, ktorý pôsobí hojivo na sliznice. Je v ňom omnoho viac betakarotenoidov, čo prezrádza oranžová farba mliečka.  

Chlorella GW sa stará o to, aby ssa z materského mlieka upratalo 30 % dioxínov, ktoré sa nachádzajú v tele každej dnešnej ženy. Určite každá miminka novorodenca ocení i môj poznatok s podporou energie počas dňa. 

Danielko vstáva 3 až 4 krát za noc na kojenie. Takže môj spánok je prerušovaný a horko ťažko spím 6 hodín. Nikdy som nebola fanúšikom kávy a ani teraz by som ju nepila, veď predsa pri kojení by dávku kofeínu dostalo i dieťatko. 

Jačmeň GW vypitý ráno pôsobí ako výživný životabudič. Miera únavy je únosná a ja nepotrebujem dospávať noc počas dňa. Množstvo žien počas kojenia trápi vypadávanie vlasov. Áno, vlasy a nechty sú tá časť tela, kde nie je potrebné dodávať telom potrebné živiny, ak ich má organizmus málo. 

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že žiadne vypadávanie vlasov či lámanie nechtov sa u mňa neprejavuje.  Ak by ste si na záver kládli otázku, koľko jačmeňa a chlorelly Green Ways počas dňa zjem, tak v mojom prípade to je 20 gramov jačmeňa a 90 ks chlorelly. 

Verím, že pre mnohé maminky bude moja skúsenosť podporujúcou a inšpirujúcou, ako zvládnuť popôrodné týždne v zdraví a pohode. 

Ak sa niektorá z vás rozhodne to i prakticky uchopiť, som tu pre vás ako poradca. Nájdete si ma na stránke www.azdravie.sk Všetkým maminkám prajem pohodové chvíle strávené s ich bábätkami.