PRVÝ ROK ŽIVOTA NÁŠHO DANIELA A AKO NÁM POMÁHAJÚ ZP GW

A prvý rôčik života s Danielkom je za nami. Ubehol naozaj veľmi rýchlo.

A ako sa nám spolu darilo ? :)

Danielko je spokojné bábätko. A ja verím, že je to i tým, že sa narodil doma bez žiadnych lekárskych zásahov,  
stresov, či medikamentov, ktoré sa podávajú rodiacej žene. 

Ruky

S manželom sme sa už dlho pred jeho počatím rozhodli, že naše prípadné ďalšie deti nebudem očkovať. Prvá dcérka (16 r. ) je plne očkovaná. Opäť môžem povedať, že i tu mám silný pocit, že vďaka nášmu rozhodnutiu, je synček zdravé, pokojné a spokojné malé chlapča.
 
Samozrejme, že tomuto rozhodnutiu predchádzali skúsenosti z očkovania dcéry a moje štúdium a taktiež skúsenosti mamičiek v mojej blízkosti.

A ako do toho celého zapadajú zelené potraviny Green Ways? 

Nuž, keďže sme celá rodina veľkí jedáci jačmeňa a chlorelly, môžem len povedať, že vďaka živinám sme prežili celý rok v zdraví. Ja, Danielko a manžel úplne a dcérka bola 2x chorá. Dvakrát chorá znamená, že si priniesla zo školy črevnú virózu a nádchu. 

Ale to čo bolo pre nás všetkých podstatné a prečo píšem, že sme to prežili v zdraví je, že nikto od Júlinky neochorel, a i ona sama sa vyliečila bez chemických liekov. Iba s pridaním na zelených potravinách a bylinkách.

Opäť sa u nás potvrdila fungujúca imunita. Pretože keď ochorie niektorý člen rodiny, neznamená to, že to musia od neho dostať i tí ostatní.

Danielko papá jačmeň a chlorellku celý čas cez moje mliečko. Je dojčený na požiadanie a často. Je to taký mliečkový papkáč :)

Svoj prvý jačmeň dostal keď mal 5 mesiacov a vcelku mu chutil. Začali sme podávať jačmeň striekačkou a dnes si ho už sám pije z uzavretého hrnčeka. Keďže v jednom rôčku má stále málo zúbkov (5 kusov), nemám odvahu mu dať do pusinky tabletovú chlorellu, tak ju dostáva v polievočke (práškovú)..

Papkáčik je v celku dobrý, rád ochutnáva nové jedlá a spapá všetky polievočky, ktoré mu maminka navarí.

Ešte by som podotkla jednu skutočnosť. Vždy som chodila na nákupy do supermarketu i s Danielkom, nebolo kam ho odkladať. Takže som ho vedome nechránila pred bacilmi, či covidom, ktorý sa mohol nachádzať medzi ľuďmi. Napriek týmto mojim „experimentom“ nechytil žiadny bacil :)

Verím, že správna výživa a kľudná a spokojná maminka majú veľký vplyv na zdravie dieťatka.

A ako som prvý rok zvládla ja?

Nuž nemôžem povedať, že by mi nechýbal spánok, ale i napriek tomu som bola celý rok zdravá a vitálna. Mliečka je stále dostatok, čo je pre nás oboch veľmi dôležité. 

Ak by ste si kládli otázku, koľko jačmeňa a chlorelly som jedla a stále jem, tak to je 20 gramov jačmeňa a cca 90 ks chlorelly. Pridala som ku tomu omega 3 od zinzina a celú zimu i vitamín D3 a K2. 

Inak ešte jedna dosť podstatná informácia pre všetky mamičky. Čo sa týka mojej stravy, jedla som od narodenia Danielka úplne všetko jedlo (s výnimkou kapusty). Žiadne obmedzovanie kvôli brušku bábätka. Pretože telo maminy potrebuje na tvorbu výživného mliečka pestrú stravu.

A ako to bolo možné, že Danielka nebolelo bruško?

Nuž, jeho prvé 3 dni života to nebolo také ružové s tým bruškom. Ale dostali sme dobrú radu -  bezplienkovú metódu. A tak náš Danielko od jeho 3 dní „sedel“ na nočníčku, a po bolesti bruška zrazu nebolo ani chýru. Vždy ako sa napapal či vyspinkal, išiel na nočník. A kakal i 10 x za deň. Žiadny vzduch a bublinky sa mu nehromaždili v brušku a tým pádom sa nekonali ani žiadne bolesti bruška.

Verím, že sa nám takto pekne bude dariť i naďalej. Určite vás budem po čase opäť informovať, ako Danielko napreduje i s pomocou zelených potravín Green Ways.