SILA ŽIVÝCH ENZÝMOV

ALEBO AKO SA ZAHOJILA MOJA ROZSEKANÁ RUKA

Sľúbila som vám ešte jeden príbeh v spojitosti s narodením môjho tretieho bábätka Viliama. Myslím, že takto to budem mať zafixované ako spomienku až do smrti. 

Ruky

Na piaty deň po pôrode sa mi stal úraz
.  
Poviete si, že „čo také môže vyvádzať na piaty deň po pôrode“!

Nuž rozhodla som sa spraviť rybaciu pomazánku v mixéry (nutribulet), aby bola pekne jemná a jedol ju i Danielko. Len som si akosi neuvedomila, že tá hmota je viac tuhá ako tekutá, a ten silný mixér to proste nedá. Odhodil mi nádobu s pomazánkou, a ja, ako som inštinktívne zareagovala, že ju chytím, som položila ruku už len priamo na nože. Mixér bol rýchlejsí, a moja reakcia automatická, bez rozmýšlania.

Všetko sa to odohralo veľmi rýchlo. Pozrela som na ruku a v nej bola diera cez celú dlaň, plná pomazánky. Okamžitá reakcia bola, vložiť ju pod tečúcu vodu a umyť. Zabaliť do bavlnenej plienky a „letieť“ na chirurgiu.

Tak pekne s novorodencom na prse, Danielkom, babkou a Tomášom (manžel) sme dorazili do nemocnice v Trnave. O zážitku v spojitosti so šitím ani nejdem rozprávať. No do dnes premýšľam, že sa to pocitovo dalo porovnať s pôrodom. Ruka zašitá na 23 stehov.

A môžeme ísť domov, starať sa o miminko. No vedieť, že ju mám zašitú a nie celú deravú, už len to bol dobrý pocit.

Teraz mohla nastať fáza hojenia. Možno tu budete viacerí očakávať, že som si tú ruku ošetrovala jačmeňom a chlorellou. Nie. Ruka bola 3 dni zaviazaná a potom som ju len dezinfikovala a preväzovala, až do vybratia stehov.

Ale to, ako som jej pomáhala s hojením bolo práve z vnútra. Hlavne kvôli kojeniu jem 30 gravom jačmeňa a cca 90 až 120 ks chloriell denne. V jačmeni je veľmi veľké množstvo živých enzýmov, ktoré sa podieľajú na regenerácii buniek a hojení. Všetci vieme, že hojenie čohokoľvek vo vyššom veku, nemusí prebiehať úplne hladko. Keďže enzýmy sa v našich telách už nevytvárajú v tak hojnom počte, ako v detstve a mladosti. 

A keďže som tento super rýchly hojaci efekt s jačmeňom už 2x zažila pri operácii kolena, vtedy som sa za 5 týždňov po operácii postavila na snowboard, tak v tomto prípade ten proces netrval o nič dlhšie, a ja som mala po dvoch mesiacoch ruku v poriadku. Dokonca sa mi vrátil i cit do ukazováku. Pretože po preseknutí sa mi porušili nervy a necítila som ho.

Dnes mám už len spomienku na tento škaredý zážitok a opäť som sa utvrdila v hojacu silu zelených potravín.

Jem ich stále rovnako veľa, ruka je zahojená a obe detičky majú dostatok mliečka od mamy.