2. POVRCHOVÉ PORANENIA – AKO ICH ZVLÁDNUŤ SO ZELENÝMI POTRAVINAMI

Každá rodina má svoje overené recepty na povrchové zranenia.

BRYNDZOVÁ NÁTIERKA S CVIKLOU GREEN WAYS


U nás sa najviac používa sila chlorofylu.

Nie že by iné „recepty“ nefungovali, ale každý rád použije to čo má overené. A ja sa s vami podelím o naše 3 zážitky z povrchových poranení. 

2. POPÁLENINA 

Tento rok (2020) som bola pre zmenu „šikovná“ ja :)

Zapla som si žehličku a až potom som ju išla plniť vodou. A to tak, že som ju chytila zo spodku platne dvoma prstami a zatlačila som. No úplne zlý postup. Samozrejme prsty na rozpálenej platni okamžite zareagovali zasyčaním, zblednutím a bolesťou. 


Prvá moja reakcia bola, že som ich bežala vložiť do ľadovej vody. A tá druhá, následné potom do dózy s práškovým jačmeňom. Mokré prsty sa ním obalili a jačmeň GW na nich uschol. Tri hodiny to ukrutne pálilo.  Na noc som si prsty umyla, nechcela som mať zelenú posteľ :) Kvapla som na ne ešte 2 kvapky levanduľového esenciálneho oleja, a tak som zaspala. 


Ráno, keď som sa na prsty pozrela, bola na oboch jemná biela čiarka. Asi miesto, kde som zatlačila najviac na horúcu plochu. Ale bolesť žiadna, pľuzgiere žiadne. Za 3 dni boli prsty ako nové, bez známok popálenia. Jačmeň je v skutku výborný na zatvorené rany. Pomáha hojiť poranené tkanivá vďaka nielen chlorofylu, ale i živým enzýmom.  Ak by bola popálenina otvorená, tak určite siahnem po práškovej chlorelle. Jačmeň v otvorených ranách štípe.